گرمایش هوشمند

گرمایش هوشمند چیست؟

دمای مطبوع برای داخل اتاق ها موضوعی است که همه افراد آرزوی آن را دارند. با استفاده از محصولات زیر به راحتی می توانید سیستم گرمایش شامل رادیاتور، بویلر، پکیج یا اسپیلت خود را کنترل کنید و در فصل سرما همواره دمای مطبوع را حس کنید.

همچنین سیستم هوشمند کنترل تهویه مطبوع نقش بسزایی در مصرف انرژی و کم کردن هزینه های انرژی دارند.

چگونه می توانیم سیستم گرمایش از کف و یا رادیاتور را در خانه خود هوشمند کنیم؟

همانطور که می دانید در سیستم گرمایش کف زون های مختلف به کمک شیر هایی از کلکتور اصلی منشا گرفته اند. شما به راحتی می توانید با استفاده از رله های شیربرقی، یک کلید ترموستاتیک و کنترل مرکزی Grenton   سیستم گرمایش خود را هوشمند کنید. همچنین با استفاده از یک رله هم می توانید بویلر تغذیه کننده آب گرم را نیز کنترل کنید.

برای رادیاتور ها نیز با قراردادن شیربرقی  مخصوص لوله ها می توانید کنترل باز و بسته شدن و گرمایش را به صورت هوشمند انجام دهید.

به عنوان مثال به راحتی می توانید قبل از رسیدن به ویلای خود سیستم گرمایش از کف را روشن کنید تا زمان ورود به ویلا فضای خانه دمای مطبوع را داشته باشد همچنین در فصل سرد و در نقاطی که احتمال یخزدگی وجود دارد می توانید با روشن کردن سیستم گرمایش از یخزدگی قسمت های مختلف  مثل رمپ پارکینگ ساختمان جلوگیری کنید.

سیستم گرمایش هوشمند

چگونه می توانیم سیستم گرمایش با فن کوئل  را در خانه خود هوشمند کنیم ؟

همانطور که می دانید فن کوئل های دارای یک فن هستند که با دمیدن بر لوله های کویل باد گرم یا سرد ایجاد می کند. در یک خانه هوشمند فن کوئل ها با ترموستات کنترل می شوند به نحوی که شما می توانید با اتصال یک کلید هوشمند ترموستاتیک، یک عملگر فن کوئل و یک کنترلر مرکزی سیستم هوشمند گرمایش خود را تکمیل کنید .

عملگر ها باید  حداقل سه سرخط خروجی داشته باشند تا سه دور فن کوئل را بتوانند کنترل کنند. در صورتیکه فن کوئل دو لوله یا چهار لوله باشد می بایست متناسب با آن رله های خروجی بیشتری اضافه شود.

برای هر شیر برقی با خاصیت فنری یک سرخط و برای شیر برقی های که به صورت باز بسته هستند دو سرخط می باست در نظر گرفته شود.

چگونه می توانیم سیستم گرمایش با اسپیلت را در خانه خود هوشمند کنیم ؟

اسپیلت ها، داکت اسپیلت ها، فن کوئل های کستی دارای پنل دریافت  کننده IR  هستند و باریموت کنترل می شوند. این تجهیزات را با روشن خاموش کردن کلی نمی توان کنترل کرد. در این موارد با استفاده از ماژول های که امواج IR  ریموت کنترل را مشابه سازی می کنند می بایست استفاده شود. این تجهیزات یا در کتابخانه نرم افزاری خود دارای دیتابیس کنترل اسپیلت مد نظر هستند یا با اضافه کردن آن به کتابخانه نرم افزاری می توانید کلیه اختیارات یک ریموت کنترل را داشته باشید.