قفل دیجیتال | قیمت قفل دیجیتال سامسونگ | خرید قفل دیجیتال درب ضد سرقت |قفل الکترونیکی درب ورودی

 قفل دیجیتال یا قفل الکترونیکی درب چیست؟

امروزه با پیشرفت در ساختمان سازی و همچنین افزایش نیاز به استفاده از تکنولوژی های جدید،  قفل های دیجیتال در پروژه ای شاخص جایگزین قفل های سنتی شده اند. قفل دیجیتال یا دستگیره دیجیتال به ترکیبی از یراق آلات قفل های سنتی و ماژول الکترونیکی گفته می شود که وظیفه چرخاندن قفل و بازکردن قفل درب را دارد.

این قفل های دیجیتال با استفاده از تکنولوژی های اثرانگشت، کارت RFID ، رمز و در انواع پیشرفته با استفاده از اینترنت تشخیص می دهند که فرد اجازه ورود دارد یا نه و در نهایت قفل درب را باز می کنند.

قفل هوشمند دیجیتال

مزایای استفاده از قفل دیجیتال بجای قفل های سنتی

امنیت بالا

قفل های سنتی به راحتی توسط سارقان باز می شوند و امنیت بسیار پایینی دارند. دستگیر های دیجیتال براساس تکنولوژی های مختلف ذکرشده که قابلیت باز شدن توسط سارقان را ندارد باز می شوند به این علت امنیت بسیار بالایی دارند.

در قفل های دیجیتال سناریو های مختلفی وجود دارند به طور مثال در صورتیکه سارقان از شما بخواهند که رمز درب را بزنید می توانید با زدن قفل اضطراری درب را بازکنید ولی به افرادی که از قبل مشخص کردید پیام اضطراری بدهید همچنین در صورتیکه سارقان بخواهند قفل را دستکاری کنند دستگیره الکتریکی هوشمند به صاحب خانه پیام می دهد سناریو سرقت را نیز در خانه هوشمند شما فعال می کند.

قابلیت باز کردن درب از راه دور

در زمانی که شما خانه نیستید و نیاز دارید که درب خانه شما باز شود شما باید کلید خود را به شخص مورد اعتماد خود داده تا در زمان مورد نظر شما درب را بازکند. پیدا کردن فرد مورد اعتماد بسیار سخت است و ممکن است با دادن کلید به سرایدار مشکلات امنیتی در آینده بوجود بیاید. با استفاده از قفل های دیجیتال به راحتی می توانید از راه دور قفل درب را بازکرده و از شخص مورد نظر خود بخواهید تا فقط در زمان مد نظر وارد خانه شود و ازین طریق می توانید ورود وخروج را مدیریت کرده و کلیدی هم به کسی ندادید.

عدم نیاز به دسته کلید

قفل های سنتی برای بازشدن نیاز به کلید دارند و در بهترین حالت شما نیاز به 4 کلید برای درب های ساختمان دارید و وقتی این کلید ها با کلید ماشین ترکیب شود حجم زیادی می گیرد. همچنین برای هر یک از اعضا خانه نیز می بایست که دسته کلید جدا استفاده شود. در صورت سرقت یا گم شدن کلید ها نیز شما باید تمام این قفل ها و کلید ها رو عوض کنید.

قفل های دیجیتال برای باز شدن فقط نیاز به اثر انگشت، رمز یا کارت دارند و به سرعت باز شده و نیازی به هیچ کلیدی نیست. همچنین در هنگامی که پشت درب قرار می گیرد خیلی سریع با زدن رمز درب باز می شود و نیازی به جستجو در  کیف یا جیب برای کلید ندارید.

مدیریت ورود و خروج با قفل الکترونیکی

شما با استفاده از قفل های دیجیتال به راحتی می توانید ورود و خروج را مدیریت کنید به طور مثال با استفاده از رمزهای مختص به افراد مختلف و همچنین با استفاده از مانیتورینگ تحت شبکه در لحظه از ورود و خروج افراد روی گوشی هوشمند خود با خبر می شوید.

می توانید مجوز ورود و خروج افراد را در لحظه از روی گوشی حذف کنید و یا رمز های یکبار مصرف ایجاد کنید تا افراد فقط یکبار بتوانند وارد شوند. این قابلیت زمانی که که می خواهید ویلا یا خانه خود را برای فروش به املاک بسپارید دیگر نیازی به دادن کلید نیست  یا در خانه هایی که اجاره به مدت محدود داده می شوند نیز این قابلیت بسیار کاربردی است.

ارزش افزوده

استفاده از قفل های سنتی جز هزینه های ثابتی است که کارفرما پرداخت می کند  ولی استفاده از قفل دیجیتال یک سرمایه گذاری است که می تواند در قیمت نهایی برای فروش چندین برابر سود دهی داشته باشد همچنین صاحب خانه می تواند در صورت جابجایی قفل رو مجدد باز کرده و برای درب خانه جدید نصب نماید.

قفل دیجیتال لوکس

قفل های دیجیتال با ظاهر زیبا و لوکسی که دارند نسبت به قفل های سنتی که فقط عملکردشان برای ما مهم بود نقش یک عنصر دکوراتیو را نیز برای درب ها داشته و باعث می شود که افراد در ورودیه ساختمان با عناصر تکنولوژی لمسی یا اثر انگشتی در خانه های لوکس روبرو شوند.

برای دیدن ویدئو محصولات اینجا کلیک کنید.

قیمت قفل هوشمند دیجیتال

قیمت قفل های دیجیتال متناسب با تکنولوژی هایی که استفاده می کنند و براساس متریال ساختشان متفاوت است.

اولویت تکنولوژی های باز کردن براساس امنیت

 1. تکنولوژی WIFI  برای قفل های هوشمند – برای مدیریت از طریق اپلیکیشن شما نیاز به قفل های هوشمند الکترونیکی دارید.
 2. تکنولوژی اثر انگشت
 3. تکنولوژی رمز لمسی
 4. تکنولوژی کارت های اکسس RFID

اولویت های جنس بدنه

 1. استنلس استیل – مقاوم در برابر زنگ زدگی در هوای مرطوب
 2. آهن آبکاری شده – قدرت بیشتری در زمان تخریب دارد
 3. شیشه

موارد کاربرد قفل دیجیتال

 • واحد های اداری
 • خانه های هوشمند
 • درب های ضد سرقت
 • خانه های لوکس و مدرن

نحوه نصب قفل دیجیتال

قفل های دیجیتال از 3 قسمت اصلی تشکیل شده است.

 1. زبانه قفل
 2. دستگیره داخلی
 3. دستگیره خارجی

مراحل نصب قفل الکترونیکی

 1. ابتدا با خارج کردن دستگیره و زبانه قفل سنتی محل قرارگیری زبانه جدید را براساس اندازه زبانه قفل دیجیتال آماده می کنیم.
 2. در مرحله بعد با قراردادن زبانه داخل درب به طوری که شفت اصلی درب در محل سوراخ درب قرار گیرد.
 3. سپس دستگیره داخلی را با استفاده شفتی که در جعبه قرار دارد به زبانه متصل کرده و روی درب قرار می دهیم.
 4. سپس دستگیره خارجی را نیز به روش قبل روی درب قرار می دهیم.
 5. در آخر با قراردادن باطری ها داخل دستگاه قفل دیجیتال را روشن کرده و با استفاده از اپلیکیشن شروع به راه اندازی نرم افزاری می کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

جهت مشاهده تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید.