سرمایش هوشمند

سرمایش هوشمند چیست؟

دمای مطبوع برای داخل اتاق ها موضوعی است که همه افراد آرزوی آن را دارند. با استفاده از محصولات زیر به راحتی می توانید سیستم سرمایش شامل فن کوئل، کولر  یا اسپیلت خود را کنترل کنید و در فصل گرم همواره دمای مطبوع را حس کنید.

همچنین سیستم هوشمند کنترل تهویه مطبوع نقش بسزایی در مصرف انرژی و کم کردن هزینه های انرژی دارند.

چگونه می توانیم سیستم سرمایش با فن کوئل  را در خانه خود هوشمند کنیم؟

همانطور که می دانید فن کوئل های دارای یک فن هستند که با دمیدن بر لوله های کویل باد گرم یا سرد ایجاد می کند. در یک خانه هوشمند فن کوئل ها با ترموستات کنترل می شوند به نحوی که شما می توانید با اتصال یک کلید هوشمند ترموستاتیک، یک عملگر فن کوئل و یک کنترلر مرکزی سیستم هوشمند سرمایش خود را تکمیل کنید .

عملگر ها باید  حداقل سه سرخط خروجی داشته باشند تا سه دور فن کوئل را بتوانند کنترل کنند. در صورتیکه فن کوئل دو لوله یا چهار لوله باشد می بایست متناسب با آن رله های خروجی بیشتری اضافه شود.

برای هر شیر برقی با خاصیت فنری یک سرخط و برای شیر برقی های که به صورت باز بسته هستند دو سرخط می باست در نظر گرفته شود.

سرمایش هوشمند

چگونه می توانیم سیستم سرمایش با اسپیلت را در خانه خود هوشمند کنیم ؟

اسپیلت ها، داکت اسپیلت ها، فن کوئل های کستی دارای پنل دریافت  کننده IR  هستند و باریموت کنترل می شوند. این تجهیزات را با روشن خاموش کردن کلی نمی توان کنترل کرد. در این موارد با استفاده از ماژول های که امواج IR  ریموت کنترل را مشابه سازی می کنند می بایست استفاده شود. این تجهیزات یا در کتابخانه نرم افزاری خود دارای دیتابیس کنترل اسپیلت مد نظر هستند یا با اضافه کردن آن به کتابخانه نرم افزاری می توانید کلیه اختیارات یک ریموت کنترل را داشته باشید.

چگونه می توانیم سیستم سرمایش یا کولر را در خانه خود هوشمند کنیم ؟

همانطور که می دانید در سیستم کولرما یک سرخط برای روشن شدن کولر، یک خط برای موتور آب و دو سرخط  برای دور تند و کند نیاز داریم. شما به راحتی می توانید با استفاده از رله های شیربرقی، یک کلید ترموستاتیک و کنترل مرکزی Grenton   سیستم سرمایش خود را هوشمند کنید .

به عنوان مثال به راحتی می توانید قبل از رسیدن به ویلای خود سیستم سرمایش  را روشن کنید تا زمان ورود به ویلا فضای خانه دمای مطبوع را داشته باشد.